Головна » Усі новини

О паводке, бюветах и чистой воде

16.05.2017

Паводок погіршує складну екологічну обстановку у Києві. Талі води забруднюють басейни Дніпра та Десни, а також можуть сягати підземних водоносних горизонтів. Це єдині джерела водопостачання міста та їх забруднення може призвести до катастрофи. Редакція ЛІГАБізнесІнформ з'ясувала, чи потрібно кип'ятити водопровідну воду та чи варто користуватися бюветами.

Чи надійний наш захист?

Річкова вода навесні особливо небезпечна. Насичена шкідливими речовинами і органікою, що напіврозклалася, вона може стати джерелом захворювань. Щоб нейтралізувати цю загрозу, вода проходить інтенсивну обробку реагентам (коагулянтами, флокулянтами, хлором та аміаком), що є цілком виправданим, але зовсім не безпечним.

Якість води контролює кілька організацій, але на перевірку піддаються далеко не всі параметри. Так, за офіційними даними, концентрація марганцю, залишкового хлору та органічних речовин знаходиться в межах норми, тоді як Українське водне товариство WaterNet повідомляє про підвищений вміст цих речовин у період паводку. Крім того, для всіх джерел питної води (артезіанські свердловини, колодязі, водопроводи) у будь-яку пору року характерно підвищений вміст заліза та марганцю.

Ще один приклад – хлор, який активно використовується в Києві для очищення води, у багатьох країнах світу сам визнаний забруднювальною речовиною. Вчені пов'язують вживання хлорованої води з виникненням онкологічних, серцево-судинних та шкірних захворювань, а також хвороб травного тракту.

Про кип'ятіння та запахи у бюветах

Воду із бюветів у Київводоканалі взагалі пити не рекомендують. Говорять, що обслуговує їх Київводфонд, але ніхто не може гарантувати, що у сирій воді не містяться небезпечних сполук. "Вода у бюветах не знезаражується, і говорити, що вона безпечна для здоров'я, що її хімічний та бактеріологічний склад відповідає нормам, ми не можемо. Ми рекомендуємо пити воду з крана. Особисто я взагалі не рекомендую пити воду з бювету – там є небезпечні елементи (наприклад, може бути підвищений вміст заліза), кип'ятінням позбавитися таких сполук неможливо", - каже Яковлєва.

Появу цієї весни неприємних запахів у бюветній воді фахівці Київводоканалу пов'язують із діями самих киян. Вода видобувається з різних водоносних горизонтів глибиною залягання до 300 метрів, тож запаху мулу там, зазначає Яковлєва, не може бути. "Якби не мили у бюветах собак, не зливали туди воду після миття пляшок та іншу брудну воду, цих запахів могло б не бути. Мені доводилося бачити, як у ґрати біля колонок зливали такі відходи, що ставало страшно", - розповідає Яковлєва.

До речі, у Київському еколого-культурному центрі, де скептично ставляться до вітчизняних стандартів якості води, що ґрунтуються на радянських ГОСТах, і потребують перегляду, з цими доводами Київводоканалу згодні. За словами директора центру – Володимира Борейка – краще пити воду з водопроводу, ніж із бюветів – якість останньої ніким не контролюється. "Санепідстанція може робити вибіркову перевірку щорічно, але цього недостатньо - близько 50% води з бюветів забруднено важкими металами та нафтопродуктами", - зауважив еколог.

За статистикою

80% відомих науці захворювань передається із водою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна десята людина на планеті не має доступу до якісної питної води.

Дві третини українців споживають воду з річок, озер та водосховищ, решта одержують її з підземних джерел. Основним джерелом питної води в країні залишається Дніпро.

За даними Українського державного науково-дослідного інституту УкрВОДГЕО, 69% усієї питної водопровідної води не відповідає встановленим санітарним нормам. До зони найбільш критичних регіонів з точки зору якості води входять Одеська, Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська та Миколаївська області. Населення цих областей найчастіше п'є технічну воду, відхилення від норми якої часом сягають 80%.

Відгуки покупців

Написати свій відгук

captcha

  Замовлення онлайн

  Якщо Ви не впевнені у виборі чи сумніваєтеся, то наші фахівці безкоштовно проконсультують Вас з будь-яких питань, пов'язаних із нашими пропозиціями

  Ви завжди можете отримати консультацію за телефонами:


  Робочі дні: 9:00-19:00
  Субота, неділя: 10:00-17:00


  (048)701-47-90

  (099)100-44-32 Telegram

  (099)100-44-32 Viber

  Новини в блозі

 • 16.10.2019

  АКВАФОР-передовые технологии.

  Завдання фільтра для води АКВАФОР – видаляти із неї шкідливі домішки. У процесі очищення води фільтри в жодному разі не повинні виділяти назад у воду накопичені забруднення та небезпечні для здоров'я людини компоненти. В даному розділі Ви можете дізнатися докладніше про передові технології водоочищення, які день у день роблять Ваше життя кращим.

  Читати...
 • 18.02.2019

  Легкая вода и ее свойства.

  Всю питну воду можна розділити на легку та важку. Легка вода – вода, що складається з молекул, утворених двома атомами водню і одним атомом кисню – H2O. На відміну від легкої, у важкої води замість атомів водню, до складу входять його ізотопи, тобто атоми з зайвим нейтроном. Зовні ця вода нічим не відрізняється від звичайної води, але за фактом – це смертельна отрута для будь-якого живого організму. На щастя, така вода у природі зустрічається досить рідко. Якщо взяти всю воду Землі, то 0,3% її складатиме важка вода. Незважаючи на такий невеликий відсоток, цього цілком достатньо, щоб завдати серйозної шкоди всьому живому.

  Читати...
 • 03.10.2018

  Вода из водопровода опасна.

  Всім потрібно знати, які з домішок водопровідної води шкідливі та вимагають обов'язкового застосування адекватних заходів для їх видалення. Це речовини, які при підвищеному вмісті викликають спочатку алергічні реакції, а потім і збій у роботі внутрішніх органів, аж до смерті.

  Читати...