Главная

Обратный осмос - принцип действия

Сама назва найпопулярніших фільтрів для очищення води одержана від назви природних процесів. Спочатку позначимо, що термін ОСМО означає насичення води мінералами. І цей процес «підглянули» у навколишньої природи. Природно припустити, що назва«Звороний осмос» позначає процес демінералізації води. 

Уявімо собі пластину з щільного матеріалу. На поверхню пластини вміщена звичайнісінька водопровідна вода, що містить у собі безліч домішок у вигляді важких металів, молекул магнію і кальцію та ін Матеріал пластини має мікропори, розмір яких порівнянний з розміром молекул води. Молекули води, з розміру елементів у тому числі вони складаються, мають мізерно малі габарити, тоді як молекули різних сполук у питній воді, значно перевищують розміри молекул води.

 Легко здогадатися, що через вищеописану пластину проходитимуть лише молекули води. 

Таким чином, на поверхні пластини залишаться лише забруднення, а на протилежному боці буде ідеально чиста вода. Тобто. очищення води за допомогою технології зворотного осмосу гарантує фільтрацію від шкідливих домішок на молекулярному рівні. Важливо зауважити, що бактерії та віруси складаються з молекул, а це говорить про те, що навіть найдрібніші віруси не здатні подолати рубіж, створюваний щільною структурою матеріалу, що фільтрує.

Для очищення води використовуються зворотньоосмотичні мембрани – це та сама пластина, але згорнута в рулон. Сфера їх застосування настільки велика, що складно уявити сучасне життя без їх участі. Вони використовуються в наших будинках для отримання питної води і для отримання води для акваріумів, вода, отримана зворотним осмосом, широко застосовується у різноманітних лабораторних дослідженнях, у різних типах промисловості, для отримання води посеред океану, також дана технологія отримання води широко використовується військовими.


Для побутових систем очищення води на основі зворотного осмосу існує важлива вимога, необхідна для стабільної роботи фільтра – мінімальний тиск у системі водопостачання. Як правило, системи зворотного осмосу комплектують зворотноосмотичні мембрани з продуктивністю. 50G (196 л/добу). Такі мембрани вимагають мінімальний робочий тиск 3 атмосфери. А ось мембрани з продуктивністю в 100G (400 л/добу) вимагають мінімальний тиск від 1,5 атм. Фільтри з такими мембранами коштують дещо дорожче.

Якщо ж ви знаєте, що тиск у вашому крані нижче потрібних значень – не поспішайте засмучуватися. На допомогу прийде спеціальний підвищує насос (помпа). Вона нагнітає у фільтр воду під тиском та забезпечує стабільну роботу. Сучасні помпи обладнані системою датчиків, що повністю контролюють її роботу.

Зворотноосмотичні мембрани поділяють воду на чисту та брудну. Очищену ми вживаємо, а ось брудна зливається у каналізацію. Співвідношення брудної/очищеної води приблизно 60/40%. Багатьом стає шкода тієї води, яка марно витікає у каналізацію. Але давайте розберемося.

Під час фільтрації води зворотноосмотичною мембраною з води виділяється напрочуд багато забруднень. Якби мембрана не самоочищалася, термін її служби становив би лише кілька місяців. А натомість мембрани працюють близько 3-х 4-х років! Такого колосального терміну служби досягнуто саме завдяки промиванню зворотньоосмотичної мембрани водою, що йде в каналізацію.

Навіть із таким співвідношенням брудної/очищеної води, системи зворотного осмосу є одними з найекономічніших фільтрів для води. Аджк, якщо порахувати обсяг води, що витікає до каналізацію, у грошовому еквіваленті, то витрати зовсім не значні. Щодо промислових систем зворотного осмосу, то вони використовують брудну воду для повторної фільтрації, щоб звести до мінімуму втрати. У промислових системах використовується система рециркуляції для економії води, тому що витрачаються великі обсяги, несумісні з використанням у домашніх умовах.

Для збереження працездатності зворотньоосмотичних мембран протягом тривалого терміну необхідний догляд за нею. Класичні системи зворотного осмосу складаються з системи передфільтрів, що здійснюють очищення води від великих домішок і хлору, а також зворотньоосмотичної мембраны, котра дуже сприйнятлива до хлору. Він просто руйнує структуру матеріалу мембрани і тим самим різко знижує її ресурс. Тому дуже важливо своєчасно проводити заміну передфільтрів.


Фільтри на основі зворотного осмосу комплектуються накопичувальними ємностями для зберігання води. Використання додаткових ємностей зумовлене низькою продуктивністю зворотньоосмотичних мембран. При стабільній та нормальній роботі потік очищеної води з мембрани дорівнює за розміром з грифель олівця. 

Усі вони виготовляються із матеріалів, допущених до контакту з харчовими продуктами. Накопичувальний бак являє собою металеву або пластикову посудину, всередині якої розташована гумова мембрана. До неї надходить очищена вода. Простір між стінками бака та стінками гумової мембрани служить для створення надлишкового тиску.

Завдяки таким хитрощам з'являється можливість користуватись ідеально очищеною водою навіть у момент, коли відключили воду. Накопичувальні баки для побутових фільтрів зазвичай вміщують до 8-и літрів очищеної води. 


Після тривалого зберігання будь-яка вода в будь-якому посуді має ризик придбати зайві запахи та присмаки. Для запобігання небажаним ефектам абсолютно всі системи зворотного осмосу укомплектовані вугільний постфільтр. Це фінальна стадія фільтрації води. На цій стадії гранульоване активоване кокосове вугілля всередині невеликого картриджа, усуває неприємні присмаки та запахи, покращує кольоровість води. Після фінішної стадії вода стає по-справжньому свіжою та приємною на смак.


Так, системи зворотного осмосу є одними з найбільш економічних та ефективних фільтрів для очищення води, які здатні видаляти із води до 99,9% забруднень
.

    Замовлення онлайн

    Якщо Ви не впевнені у виборі чи сумніваєтеся, то наші фахівці безкоштовно проконсультують Вас з будь-яких питань, пов'язаних із нашими пропозиціями

    Ви завжди можете отримати консультацію за телефонами:


    Робочі дні: 9:00-19:00
    Субота, неділя: 10:00-17:00


    (048)701-47-90

    (099)100-44-32 Telegram

    (099)100-44-32 Viber

    Новини в блозі

  • 16.10.2019

    АКВАФОР-передовые технологии.

    Завдання фільтра для води АКВАФОР – видаляти із неї шкідливі домішки. У процесі очищення води фільтри в жодному разі не повинні виділяти назад у воду накопичені забруднення та небезпечні для здоров'я людини компоненти. В даному розділі Ви можете дізнатися докладніше про передові технології водоочищення, які день у день роблять Ваше життя кращим.

    Читати...
  • 18.02.2019

    Легкая вода и ее свойства.

    Всю питну воду можна розділити на легку та важку. Легка вода – вода, що складається з молекул, утворених двома атомами водню і одним атомом кисню – H2O. На відміну від легкої, у важкої води замість атомів водню, до складу входять його ізотопи, тобто атоми з зайвим нейтроном. Зовні ця вода нічим не відрізняється від звичайної води, але за фактом – це смертельна отрута для будь-якого живого організму. На щастя, така вода у природі зустрічається досить рідко. Якщо взяти всю воду Землі, то 0,3% її складатиме важка вода. Незважаючи на такий невеликий відсоток, цього цілком достатньо, щоб завдати серйозної шкоди всьому живому.

    Читати...
  • 03.10.2018

    Вода из водопровода опасна.

    Всім потрібно знати, які з домішок водопровідної води шкідливі та вимагають обов'язкового застосування адекватних заходів для їх видалення. Це речовини, які при підвищеному вмісті викликають спочатку алергічні реакції, а потім і збій у роботі внутрішніх органів, аж до смерті.

    Читати...